Ολυμπος Λεπτ. – Καστοριά 0-2

Δύο λεπτά χρειάστηκε η Καστοριά για να αποδράσει από τη Λεπτοκαρυά, επικρατώντας 2-0 του Ολύμπου.

Πλέον οι ελπίδες των γηπεδούχων για παραμονή στην κατηγορία μειώθηκαν, ενώ οι «γουναράδες» παρέμειναν σε τροχιά τίτλου, με δεδομένο ότι θα τους επιστραφούν οι έξι βαθμοί από την ΕΠΟ.

Το παιχνίδι ήταν μέτριο στο πρώτο ημίχρονο, με την Καστοριά να έχει μια φλύαρη υπεροχή. Όμως στο δεύτερο μέρος, με δύο γρήγορα γκολ «κλείδωσε» τη νίκη. Στο 47’ ο Τσαμτσάκης έκανε το 0-1 και στο επόμενο λεπτό ο Τζιώτζης διαμόρφωσε το τελικό 0-2. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα ως το σφύριγμα της λήξης, με τους παίκτες του Ολύμπου να μην μπορούν να δημιουργήσουν επικίνδυνες φάσεις για να απειλήσουν.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς, Σιαμήτρας (77’ Μπακάλης), Χατζής, Κεστελίδης, Βούλας (55’ Μύρας), Σαμανίδης, Κατσαρός, Τιούτιος, Μότσανος (63’ Μερκούρης), Μιχαλήτσιος, Μυστρίδης

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Σίσκος, Παπαδόπουλος, Τάντσης, Αναγνωστόπουλος (90’ Μπάντζιος), Σαμπάνης, Σαββαΐδης, Τσαμτσάκης, Πετρόπουλος, Αλεξανδρίδης (75’ Στασινόπουλος), Τζιώτζης, Μαντζάνας (85’ Μπαϊρακτάρης)

Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)