ΠΑΟ Κοσμίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-4

Επιθετικός μονόλογος για τους φιλοξενούμενους που έφτασαν στην άνετη επικράτηση

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερη αντίσταση οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φύγουν από την έδρα του ΠΑΟ Κοσμίου παίρνοντας μια άνετη νίκη με 4-0, έχοντας «κλειδώσει» το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 4’ λοιπόν ο Καρατζάογλου με διπλή προσπάθεια έκανε από κοντά το 1-0, ενώ 3 λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ζαμπαρσβίλι. Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 33’ ο Ηρακλής πέτυχε και τρίτο γκολ όταν έπειτα από σέντρα του Καρατζάογλου ο Αλεξόπουλος με πλασέ νίκησε ξανά τον Παπανικολάου, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 84’ ο Ξανθόπουλος με σουτ από την μικρή περιοχή.

ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Παπανικολάου,  Βοργιατζίδης, Τζουμάρης, Μαδούρας (46΄ Μόσχος), Ταμάμης, Πετανίδης (46΄ Παναγιωτόπουλος), Μουστάκας (85΄ Διαμαντόπουλος), Αθανασίου, Βασιλακάκης, Λαζίδης, Σιδηρόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Ζιάκας, Παπαϊωάννου, Γκιαούρης, Τζιώλης, Σακκαλής (50΄ Ζαχαριάδης), Νικολίτσας (75΄ Αθανασιάδης), Ξανθόπουλος, Καρατζάογλου, Αλεξόπουλος (82΄ Δάλλας), Ζγκούρι, Σαπιασβίλι.

Δείτε αποκλειστικα βίντεο στο onsport TV

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον