Πανναυπλιακός-Καλαμάτα 0-1

Στους έξι βαθμούς μείωσε τη διαφορά από την πρωτοπόρο ΑΕ Καραϊσκάκης η Καλαμάτα, μετά την εκτός έδρας της νίκη 1-0 επί του Πανναυπλιακού.

Η «Μαύρη Θύελλα» πέρασε από το Ναύπλιο, χάρις σε τέρμα του Ηλιόπουλου στο 67ο λεπτό, έπειτα από το σουτ του Καλαντζή και την ασταθή επέμβαση Μπραΐμλάρι.

Πάντως, οι Μεσσήνιοι… χρωστούν σε μεγάλο βαθμό το «τρίποντο» στον Ριγανά, ο οποίος κράτησε το μηδέν στην άμυνά του με δύο σημαντικές επεμβάσεις στα τελευταία λεπτά, αρχικά στο 84’ στο σουτ του Τσακνάκη από το ύψος του πέναλτι αλλά και στις καθυστερήσεις σε φάουλ του Ευθυμίου.

Η Καλαμάτα ολοκλήρωσε τον αγώνα με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 90’ ο Τσιμικλής είδε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Πανναυπλιακός (Γιώργος Χορμής): Μπραϊμλάρι, Μιχαλόπουλος (80’ Λεπτάκης), Τσακνάκης, Ευθυμίου, Γκολέμης Σ., Καραμάνος, Δρυμούρας, Μουσταφάι, Γκολέμης Η. (85’ Διαμαντής), Γεωργιόπουλος, Κετσεντζόγλου.

Καλαμάτα (Μίλτος Γκόφας): Ριγανάς, Καλογερόπουλος, Λιόλιος (85’ Μπελεβέτης), Καντούτσης, Σκαρλάτος, Τσιμικλής, Καραχάλιος, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος (77’ Κωνσταντόπουλος), Πούτση (58’ Αθανασόπουλος), Καλαντζής.