Γκέλα για Ίντερ και Λάτσιο (videos)

Τις νίκες μέσα από τα χέρια τους έχασαν Ίντερ και Λάτσιο απέναντι σε Κάλιαρι και Σασουόλο αντίστοιχα για να μείνουν στην ισοπαλία.

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις νικηφόρες αναμετρήσεις της η Ίντερ, καθώς έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Κάλιαρι εκτός έδρας. Ο Ικάρντι στο 70’ άνοιξε το σκορ για τους «νερατζούρι» οι οποίοι δέχτηκαν την ισοφάριση από τον Ναϊνγκολάν στο 83’ για το τελικό αποτέλεσμα.

«Αυτοκτόνησε» η Λάτσιο στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τη Σασουόλο απέναντι στην οποία έμεινε στο ισόπαλο 2-2. Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους οι Ρωμαίοι μπήκαν εντυπωσιακά και έδειχναν να «καθαρίζουν» την αναμέτρηση. Στο 50’ ο Ντίας έκανε το 1-0 για να ακολουθήσει το γκολ του Καντρέβα στο 54΄. Ένα λεπτό αργότερα όμως οι νεοφώτιστοι μείωσαν με τέρμα του Σκελότο, για να διαμορφωθεί το τελικό 2-2 στο 77’ από τον Φλόρο Φλόρες.

Σημαντική νίκη κατάφερε να πάρει η Αταλάντα απέναντι στην Ουντινέζε με 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής, ήταν ο Ντένις που σημείωσε και τα δύο γκολ (45’, 63’). Την πρώτη της νίκη για φέτος πανηγύρισε η Κατάνια που επιβλήθηκε 2-0 της Κιέβο. Ο Πλασίλ στο 22’ άνοιξε το σκορ με τον Κάστρο στο 55’ να κάνει το τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος, η Βερόνα πήρε σημαντική νίκη με 2-1 επί της Λιβόρνο. Ο Ιτούρμπε στο 40’ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους με τον Ριναούντο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους να ισοφαρίζει σε 1-1. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Φρέγιο στο 74’ με πέναλτι.