Ολυμπος Λεπτ. - Νάουσα 1-3

Την όγδοη συνεχή νίκη της πανηγύρισε η Νάουσα, η οποία νίκησε 3-1 τον Ολυμπο στη Λεπτοκαρυά και παρέμεινε στο -2 από την κορυφή.

Οι «γαλάζιοι» ήταν πιο αποφασισμένοι για τη νίκη και με την εμπειρία τους κατάφεραν να την πάρουν. Στο 36’ ο Χατζηβαλσάμης με κοντινό πλασέ έκανε ο 0-1, σκορ που διατηρήθηκε ως την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο 71’ ο Παπαστεργίου ανατράπηκε από τον Κεστελίδη μέσα στην περιοχή και ο Δουλγερίδης εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Γιάννης Παπαδόπουλος μείωσε με πλασέ σε 2-1, κρατώντας τον Ολυμπο στο παιχνίδι. Όμως στο 81’ ο Πουρνάρας με κοντινό σουτ έγραψε το τελικό 1-3.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς, Κεστελίδης, Σιαμήτρας, Χατζής, Μότσιανος, Κατσαρός, Τιούτιος (70’ Μπακάλης), Σαμανίδης, Λύρας, Μιχαλήτσιος (75’ Γούλας), Μυστρίδης (46’ Παπαδόπουλος Ι.).

ΝΑΟΥΣΑ: Σιμσερής, Μανδάλης, Περηφανόπουλος, Πετράκος, Πίττος, Γερμάνης, Παπαστεργίου, Δουλγερίδης (78’ Μουρουζίδης),
Χατζηβαλσάμης, Βλαχοδήμος (60’ Πουρνάρας), Ευθυμιάδης (85’ Πασχάλης).

ΠΙΕΡΙΑ: Δημήτρης Δερμίσης

Λίβερπουλ: Επίσημο! Ο Άρνε Σλοτ είναι ο αντικαταστάτης του Γιούργκεν Κλοπ
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Σαν παίζουμε εντός έδρας», δήλωσε ο Γιοβετιτς
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Στην Πλατεία Κοτζιά το Fan Festival
Ο ΠΑΟΚ σήκωσε την «κούπα» στο «γήπεδο» του Novasports!