Κουφάλια – ΠΑΟΔ 0-1

«Χαρακίρι» έκανε ο ΠΑΟ Κουφαλίων, καθώς στο πλέον κρίσιμο για την παραμονή του παιχνίδι έχασε μέσα στην έδρα του από τον ΠΑΟΔ με 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, παρόλο που οι γηπεδούχοι «καίγονταν» για τους βαθμούς και μόλις στο 5ο λεπτό έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ όταν το πλασέ του Δράμπη έδιωξε εντυπωσιακά ο Πειμανίδης.

Επτά λεπτά αργότερα (12΄) το σουτ – φάουλ του Δράμπη έσκασε μπροστά στον Πειμανίδη και στην συνέχεια προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 15΄τα Κουφάλια είχαν τη δική τους ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, αλλά το γυριστό σουτ του Κέντη από την μικρή περιοχή κατέληξε άουτ.

Στο 26΄ φάουλ του Κέντη πέρασε ανεκμετάλλευτο, καθώς οι συμπαίκτες του δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την αδράνεια των αμυντικών του ΠΑΟΔ.

Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου σε εκτέλεση κόρνερ του Δράμπη, η μπάλα πήρε πολλά φάλτσα και κατέληξε στα δίχτυα, αφού κανείς από τους αμυντικούς δεν κατάφερε να απομακρύνει τη μπάλα.

Στην επανάληψη,  οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασιστικά και κυνήγησαν την ισοφάριση αλλά η τύχη τους γύρισε την πλάτη σε μερικές καλές φάσεις που δημιούργησαν.

Στο 55΄το σουτ του Κέντη βγαίνει μόλις άουτ, στο 80΄ ο Χαριζάνης μόνος του απέναντι στον Καραβάρα δεν καταφέρνει να τον νικήσει, ενώ στο 89΄ σε σουτ του Κουτσίδη σε κενή εστία η μπάλα βγαίνει άουτ.

Το παιχνίδι έληξε μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς των φιλοξενούμενων και τον προβληματισμό των γηπεδούχων.

Π.Α.Ο. ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ:  Πειμανίδης, Μπάρδας (46΄Χαριζάνης), Τεκελίδης, Καλπάκης, Σίμος, Κουτσίδης, Αϊβάζης (46΄Μάρσης), Τσομπάνογλου, Λιόνης (70΄ Καρπούζης), Κέντης, Ζάρκος.

ΠΑΟΔ: Καραβάρας, Κούτουλας, Μούμτζιας, Βατάλης, Σερσέμης, Δραγανίδης, Γεωργούλας, Ζίφκας, Φαρμάκης, Δράμπης, Στράντζαλης (50΄Πεχλιβανίδης).

NBA: Σπουδαία νίκη για Λέικερς (photos+video)
Μαρία Λεκάκη: Η επιστροφή στην τηλεόραση, το ύψος της και η σχέση με την κούκλα κόρη της
NBA: Το ντεμπούτο του Γιώργου Καλαϊτζάκη στο NBA (photos+video)
Παναθηναϊκός: Στην τελική ευθεία για Αστέρα - Το πλάνο του Γιοβάνοβιτς

Φρίκη στη Ρόδο: Μία τραγική ιστορία για τον παππού και το σατανικό σχέδιο της θείας

Κορονοϊός: Φόβοι για αύξηση των κρουσμάτων, πιέζονται οι ΜΕΘ - «Κληρώνει» για επιστροφή της μάσκας

Σεισμός - Τσελέντης: Η Ελλάδα χορεύει στον ρυθμό του Εγκέλαδου - Στο μικροσκόπιο επτά περιοχές

Reuters: Φήμες οτι το Facebook σχεδιάζει να αλλάξει το όνομα του, ίσως και την επόμενη εβδομάδα

Οι διπλωματικές κινήσεις Μητσοτάκη θέτουν σε απομόνωση τον Ερντογάν - Τα επόμενα ορόσημα

Καιρός – Μαρουσάκης: Ο Οκτώβριος κλείνει με επικίνδυνα φαινόμενα – Από πότε έρχεται η κακοκαιρία

Η Λιβύη 10 χρόνια μετά τον θάνατο του Καντάφι - Η ιστορία του δικτάτορα, τα πλούτη και το τέλος