Αιολικός-Κορωπί 7-1

Τη νίκη απέναντι στο Κορωπί, με το εντυπωσιακό 7-1, πέτυχε ο Αιολικός ήταν άνευ… σημασίας όμως, καθώς η επιτυχία του Αχαρναϊκού σήμανε και την άνοδο του τελευταίου στην Football League 2…

Ο σύλλογος της Μυτιλήνης ήθελε οπωσδήποτε το «τρίποντο» απέναντι στο Κορωπί, ενώ ταυτόχρονα ήλπιζε μήπως και… στραβοπατήσει ο Αχαρναϊκος, για να κόψει αυτός πρώτος το νήμα και να πανηγυρίσει την άνοδό του στις επαγγελματικές κατηγορίες. Τελικά, οι Μενιδιάτες δεν έκαναν το χατίρι στον Αιολικό, ο ποίος πάντως… ξέσπασε στον σημερινό αντίπαλό του, όπως μαρτυράει και το τελικό 7-1!

Τα γκολ για την ομάδα του Θεαγένη Διονυσάτου πέτυχαν στο 14' ο Κάρδαρης με σουτ, στο 54ο λεπτό ο Μουρατίδης με πλασέ, στο 57’ ο Μιχαλάκης με «λόμπα», ένα λεπτό αργότερα και πάλι ο Κάρδαρης με σουτ, στο 65' ο Χατζηκυριάκος με σουτ, στο 90ο λεπτό ξανά ο Κάρδαρης που έκανε χατ τρικ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λαγουτάρης. Για τους φιλοξενούμενους είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στο 21' ο Βρούτσης με μακρινό σουτ.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Αθανασόπουλος, Καπταγιάννης, Λαγουτάρης, Χατζηκυριάκος (70' Διονυσάτος), Αποστολίδης, Ζώνας, Μίχος, Καδής, Μιχαλάκης (60' Μουτζούρης), Μουρατίδης, Μουστόγιαννης (60' Κουκέλλης), Κάρδαρης.

ΚΟΡΩΠΙ: Σκοπελίτης, Παππάς (15' λ. τρ. Μπόνε), Φύτρος, Πριονίδης, Γούλας (32' Δημάκης), Αλεξίου, Αγγελής, Βρούτσης, Κουσιάκης, Γερολυμάτος, Μουρούτης.

Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!