Δύο... βραζιλιάνικες νίκες

Η Κορίνθιανς επικράτησε με 1-0 της Κρουζ Αζούλ και η Βάσκο Ντα Γκάμα με 2-0 της Λιμπερτάδ στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Στην πρώτη θέση του έκτου ομίλου «ανέβηκε» η Κορίνθιανς κερδίζοντας τους Μεξικανούς. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε από τον Ντανίλο με κεφαλιά στο 36ο λεπτό.

Παρακάτω η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα του γκρουπ:

1. Κορίνθιανς 8 (4 αγ.)
2. Κρουζ Αζούλ 7 (4 αγ.)
3. Νασιονάλ 3 (3 αγ.)
4. Ντεπορτίβο Ταχίρα 1 (3 αγ.)

27 Μαρτίου: Νασιονάλ (ΠΑΡ)-Ταχίρα (ΒΕΝ)
3 Απριλίου: Ταχίρα (ΒΕΝ)-Κρουζ Αζούλ (ΜΕΞ)
11 Απριλίου: Νασιονάλ (ΠΑΡ)-Κορίνθιανς (ΒΡΑ)
18 Απριλίου: Κορίνθιανς (ΒΡΑ)-Ταχίρα (ΒΕΝ)
18 Απριλίου: Κρουζ Αζούλ (ΜΕΞ)-Νασιονάλ (ΠΑΡ)

Την ίδια ώρα, η Βάσκο Ντα Γκάμα κέρδισε με 2-0 την Λιμπερτάδ της Παραγουάης. Ο Ζουνίνιο άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό και ο Αλεσάντρο διαμόρφωσε το 2-0 στο 61ο. Οι Βραζιλιάνοι ήταν ανώτεροι και έκαναν υπομονή, μέχρι να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.

Παρακάτω η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα του πέμπτου ομίλου:

1. Λιμπερτάδ 7 (4 αγ.)
2. Βάσκο Ντα Γκάμα 7 (4 αγ.)
4. Αλιάνζα Λίμα 3 (3 αγ.)

27 Μαρτίου: Νασιονάλ (ΟΥΡ)-Αλιάνζα (ΠΕΡ)
3 Απριλίου: Αλιάνζα (ΠΕΡ)-Βάσκο (ΒΡΑ)
5 Απριλίου: Λιμπερτάδ (ΠΑΡ)-Νασιονάλ (ΟΥΡ)
12 Απριλίου: Νασιονάλ (ΟΥΡ)-Βάσκο (ΒΡΑ)
12 Απριλίου: Αλιάνζα (ΠΕΡ)-Λιμπερτάδ (ΠΑΡ)

Νωρίτερα τελείωσε ο αγώνας της Ιντερνασιονάλ με την Δε Στρόγκεστ. Οι Βραζιλιάνοι απέσπασαν ισοπαλία με 1-1.

Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Κρόος ανακοίνωσε το τέλος στην καριέρα του - Αποσύρεται μετά το Euro 2024
Αύριο στις 22:00 η νέα κλήρωση για κέρδη έως και 10.000 ευρώ τον μήνα για μια 10ετία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Δήλωσε «παρών» ο Ιωαννίδης
Κύπελλο Ελλάδας: Έκπληξη με Φραπάρ! Η πρώτη γυναίκα που θα σφυρίξει τελικό