Πόρος – Μανδραϊκός 0-2

Εύκολη αποστολή είχε ο Μανδραϊκός απέναντι στον Πόρο, του οποίου επικράτησε με 2-0, «καθαρίζοντας» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχοντας αισθητή διαφορά δυναμικότητας με τον Πόρο, κατάφεραν να προηγηθούν στο 23’, όταν ο Γεωργιάδης έκανε το 1-0.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 30’, ο Ραπτόπουλος διπλασίασε τα τέρματα του Μανδραϊκού, κάνοντας το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, αφού ούτε στην επανάληψη δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Πόρος. Έτσι, η ομάδα της Μάνδρας διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

ΠΟΡΟΣ: Σιδηρόπουλος, Νίνης, Ευαγγελόπουλος, Μπουτσάι, Βλάχος, Κιοσσές, Μπιζιώτας, Ζώρας, Μεθάνι, Ζώρας, Παπαπέτσιος.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ: Τσουκαλάς, Παπαπουτσής, Γεωργιάδης Π. (80' Τσορτανίδης), Παπαπαναγιώτου (60 Πλαβούκος), Χέλης, Κοκλιώτης, Τουρνάς, Ραπτόπουλος, Αργυρίου (67' Μεϊμαρίδης), Αλημπάς, Κωνσταντινίδης.

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη