Εκτός έδρας «Χ» για Βάσκο και Κορίνθιανς

Αγωνιζόμενη για σαράντα λεπτά με δέκα παίκτες, η Βάσκο Ντα Γκάμα πήρε 1-1 από την Λιμπερτάδ και η Κορίνθιανς έμεινε στο 0-0 με την Κρουζ Αζούλ.

Ολοκληρώθηκε η τρίτη αγωνιστική στον πέμπτο όμιλο του Κόπα Λιμπερταδόρες και η Λιμπερτάδ της Παραγουάης παραμένει στο ρετιρέ της κατάταξης παρά την εντός έδρας ισοπαλία της. Άλλωστε δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά έμεινε στο 1-1 με την Βάσκο.

Στο 16ο λεπτό ο Ντιέγκο Σόουζα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, αλλά ο 26χρονος Βραζιλιάνος αποβλήθηκε λόγω... αγκώνα σε αντίπαλο στο 52ο λεπτό. Ακολούθησε το 1-1 από τον Χοσέ Νούνιεζ στο 69ο λεπτό, αλλά και ο δεύτερος σκόρερ της αναμέτρησης αποβλήθηκε στο 81ο λεπτό συμπληρώνοντας κίτρινες κάρτες. Γενικά το ματς σημαδεύτηκε από διενέξεις μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Παρακάτω η βαθμολογία του πέμπτου γκρουπ:

1. Λιμπερτάδ 7
2. Βάσκο 4
3. Νασιονάλ Ουρουγουάης 3
4. Αλιάνζα Λίμα 3

Σε υψόμετρο που δεν έχει συνηθίσει αντιμετώπισε η Κορίνθιανς την Κρουζ Αζούλ. Εντούτοις δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες σε έναν αγώνα που μάλλον ήταν... καταδικασμένος να καταλήξει, έτσι όπως άρχισε, δηλαδή στο 0-0.

Παρακάτω η βαθμολογία έκτου ομίλου ύστερα από την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής:

1. Κρουζ Αζούλ 7
2. Κορίνθιανς 5
3. Νασιονάλ Παραγουάης 3
4. Ντεπορτίβο Ταχίρα 1

«Τέλος» στην καριέρα του βάζει ο Στέφανος Αθανασιάδης
Euroleague Final Four 2024: «Θέλω ελληνικό τελικό, ηγέτης ο Σλούκας» - Όσα δήλωσε ο Αταμάν
Euroleague Final Four 2024: «Τώρα είναι η σειρά μας να το πάρουμε» - Το αφιέρωμα στον Ολυμπιακό
Στα ημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος η γυναικεία ομάδα Αθλητικής Ένωσης Αστυνομικών Ελλάδας!