Β. Μπούρμπος: «Αξίζαμε τη νίκη»

Δηλώσεις έκανε ο πρόεδρος της ΑΕ Μουζακίου, Βασίλης Μπούρμπος, μετά τη λήξη του αγώνα με την Ελασσόνα, μοιράζοντας συγχαρητήρια στους παίκτες για την απόδοσή τους, όντας εμφανώς απογοητευμένος από τα διαιτητικά λάθη.

Ο «ισχυρός» άντρας του Μουζακίου μίλησε στο Karditsalive.net και συνεχάρη τους ποδοσφαιριστές της ομάδας, οι οποίοι, παρά το αντίξοο πρόγραμμα των τελευταίων ημερών, πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση…

«Θέλω να δώσω κατά πρώτον τα συγχαρητήριά μου στους παίκτες της ομάδας μας, που παρά τα συνεχόμενα παιχνίδια που φρόντισε η ΕΠΟ να μας φορτώσει λες και είμαστε ομάδα της Super League, 6 σε 19 ημέρες, τα παιδιά καταφέραν και αποδώσανε εκπληκτικά κάνοντας ίσως το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς. Δεν θα ήταν υπερβολή να πω ότι το σκορ θα μπορούσε να ήταν και 3-0 στο ημίχρονο, αφού μόνο μια ομάδα υπήρχε μέσα στο γήπεδο για τουλάχιστον 45'».

Ο πρόεδρος της ομάδας της Καρδίτσας έκανε λόγο για διαμόρφωση αποτελέσματος από μέρους της διαιτησίας, χαρακτηρίζοντάς τη ως τη χειρότερη που έχει δει όσα χρόνια ασχολείται με το ποδόσφαιρο…

«Κατά δεύτερον, για μια ακόμα Κυριακή γίναμε θεατές του παραλόγου των "φαλστοσφυριγμάτων" αυτή τη φορά του Κου Τσέτσιλα και των βοηθών του. Ο εν λόγω διαιτητής έκλεισε τα μάτια σε δύο χαρακτηριστικές περιπτώσεις στο α' ημίχρονο, αποφεύγοντας να δώσει κόκκινη και πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κανιούρα εντός της περιοχής, κίτρινη και φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή σε χέρι του τερματοφύλακα της φιλοξενουμένης ενώ και ο βοηθός ανέκοψε με ανύπαρκτο οφσάιντ τον Κανιούρα σε προφανή θέση για γκολ.

Στα τόσα χρόνια που ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο, δεν έχω ξαναδεί τόσο διαιτητικά λάθη εναντίον μιας ομάδας σε ένα πρωτάθλημα. Συνεχίζουμε μέχρι τέλος τη χρονιά, μαχητικά. Η Α.Ε. Μουζακίου δεν θα χαριστεί σε κανένα».

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση