Δάφνη Ερυθρών – Ασπρόπυργος 7-2

Την ευκολότερη νίκη της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα πέτυχε η Δάφνη Ερυθρών, η οποία «διέσυρε» τον ουραγό της βαθμολογίας, Ασπρόπυργο, με 7-2, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ανέστη.

Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε μόλις στο 5’ για τους γηπεδούχους, αλλά η προσπάθεια του Κουτσοδήμου κατέληξε στο δοκάρι. Λίγο αργότερα όμως, και συγκεκριμένα στο 10', άνοιξε ο «χορός» των γκολ, καθώς ο Ανέστης έκανε το 1-0.

Στο 32’ ο Κούλε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ διπλασίασε τα τέρματα και έκανε το 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τη Δάφνη, αφού στο 47’ ο Γκούρλας, που είχε μπει ως αλλαγή, διαμόρφωσε το 3-0, ενώ στο 57’ ο Ανέστης ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ, κάνοντας το 4-0.

Στο 60’ ο Καμενίδης μείωσε σε 4-1 για τον Ασπρόπυργο, ωστόσο στο 66’ ο «αφηνιασμένος» Ανέστης έκανε το 5-1, πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα.

Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί, αλλά στο 70’ ο Γκούρλας «ξαναχτύπησε» και διαμόρφωσε το 6-1. Ο Ανέστης, όμως, δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και σκόραρε ξανά, κάνοντας το 7-1. το μόνο που κατάφερε ο Ασπρόπυργος ήταν να μειώσει σε 7-2 στο 80’ με γκολ του Σιδηρόπουλου.

ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ: Λαϊνιώτης, Δερβίσης, Γκολόσι, Μάγκας, Κουτσοδήμος Μ., Τσέλος (46' Γκούρλας), Κούλε (66' Τσαραμπάρης), Λιώρης, Ανέστης, Τσαλμάς, Κώνστας.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Τσίγκος, Ζωγράφος (61' Αντωνιάδης Π.), Φραγκόπουλος, Μαυρίδης, Σημαιοφορίδης, Πεΐδης, Καμενίδης, Μουζάκας, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης (65' Λακάι), Βραντζάς.

O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!