Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 5-2 (Κ17)

Μεγάλη νίκη με 5-2 πέτυχε η ομάδα Κ17 του Ολυμπιακού επί της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού στο Ρέντη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου γύρου του Νοτίου ομίλου.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1' με τον Γαρεφαλλάκη, ενώ οι «πράσινοι» ισοφάρισαν στο 23' με γκολ του Θαναηλάκη.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 26' και πάλι με τον Θαναηλάκη, ωστόσο στη συνέχεια ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός και πέτυχε τέσσερα γκολ.

Στο 49' ο Φουκαράς έφερε το παιχνίδι στα ίσια, στο 68' και στο 86' ο ίδιος παίκτης έκανε το 4-2, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πασχάλης διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μάνης (82' Καλλέργης), Γκούτσιος, Σωτηράκος, Παπασάββας (16' Φουκαράς), Τζανετόπουλος, Λιάτση, Παιδάκης (92' Γενιτσαρίδης), Γκίνο, Γαρεφαλλάκης (92' Ποτουρίδης), Καρκασίνας, Πασαλίδης (65' Πασχάλης).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Γκέκας, Βόσδου, Μυρθιανός, Τζανουλίνος, Ελ Καμάλ, Στάικος, Μαλντίν, Γκιζγκιζιάν (59' Ντάγκας), Θαναηλάκης, Νιούμαν (83' Καλφούτζος), Μπαμίχας.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Η Ολυμπιακή Φλόγα στο Φεστιβάλ των Καννών στις 21 Μαΐου