Μεγάλη ανατροπή για Σαραγόσα

Τη νίκη με 2-1 πανηγύρισε η Σαραγόσα απέναντι στη Βιγιαρεάλ στο «Ρομαλέδα» πετυχαίνοντας δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Αρνείται να παραδοθεί η Σαραγόσα, η οποία υπό τις οδηγίες του Μανόλο Χιμένεθ πήρε τη δεύτερή της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-1 της Βιγιαρεάλ στο «Ρομαλέδα» σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι.

Πλέον, η ομάδα του πρώην τεχνικού της ΑΕΚ, παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, μειώνοντας όμως στους εννέα βαθμούς από τις θέσεις της παραμονής και θεωρητικά συνεχίζει να ελπίζει στον στόχο της.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» προηγήθηκε με τέρμα του Μαρτινούτσιο στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης και κρατούσε το προβάδισμα μέχρι και τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Κάπου εκεί όμως, ήρθε το ξέσπασμα των γηπεδούχων.

Ο Λουίς Γκαρσία, στο 85’ έφερε το παιχνίδια στα ίσια, για να έρθει ο Άμπραχαμ στο 94’ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα, δίνοντας μία πάρα πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Άλβαρεζ, Λαντσάρο (41΄ Ντα Σίλβα), Παρέδες, Ομπράντοβιτς (58’ Ορτί), Άμπραχαμ, Απόνιο, Ρούμπεν Μίκαελ, Λουίς Γκαρσία, Αράντα, Λαφιτά (46’ Εντού)
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ντιέγκο Λόπεζ, Άνχελ, Γκονζάλο Ροντρίγκεζ, Ζαπάτα, Χάουμε Κόστα, Μπόρχα Βαλέρο, Μάρκος Σένα, Μπρούνο, Καμούνιας (84’ Μαρτσένα), Νιλμάρ (75’ Χοσελού), Μαρτινούτσιο (59’ Κάνι)

Στην Basket League ο Πανιώνιος, πήρε τη ματσάρα με τον Ηρακλή!
Λίβερπουλ: Συγκλονιστική υποδοχή στον Γιούργκεν Κλοπ για το τελευταίο του ματς (vid)
Συλλαλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού και πορεία στην Αλεξάνδρας– Επεισόδια κοντά στο γήπεδο
Άρης - ΠΑΟΚ: Συγκέντρωση οπαδών έξω από το ξενοδοχείο του Δικέφαλου - Στα μπαλκόνια οι παίκτες (vid)