Θερμαϊκός Θ.  – Αχιλλέας Τρ. 3-1

Θερμαϊκός Θ. – Αχιλλέας Τρ. 3-1

Το γρήγορο γκολ του Αχιλλέα Τριανδρίας «αφύπνισε» τον Θερμαϊκό που αντεπιτέθηκε και πέτυχε τρία γκολ στο τελικό 3-1 της Θέρμης.

Ο Ξανθόπουλος άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό για τον Αχιλλέα, αλλά Θερμαϊκός με δύο πέναλτι που  κέρδισε μέσα σε ένα πεντάλεπτο και τα εκτέλεσε εύστοχα ο Βιτεβής στο 53ο και στο 58ο λεπτό, ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και προηγήθηκε με 2-1. Στο 83΄ ο Γιουλδούρης «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα της Θέρμης.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αχιλλέας αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για πάνω από μισή ώρα, καθώς στη φάση του 2ου πέναλτι αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Μπογδάνος. Στο 89ο λεπτό, αποβλήθηκε και ο Καζατζίδης από πλευράς γηπεδούχων κι έτσι αμφότερες οι ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες.

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ:  Διαμαντόπουλος, Αρζουμανίδης, Μόσχου, Μέτσιος (80ʼ Κρέκα), Μπαλαμούτης (46ʼ Νίτσης), Καζατζίδης, Τράκας, Χατζιηλιάδης, Βιτεβής, Γιουλδούρης, Μαλαφούρης (89ʼ Αμπατζιδης).

ΑΧΙΛΛΕΑΣ:  Μπογδάνος, Λιάρος, Κοσμίδης,  Καλού, Αραμπατζής, Χατζηδρόσσος, Ντεβρεντλής (58ʼ Ρουμελιώτης), Λέκος, Βακουφάρης (68ʼ Ουζούνης), Βογιατζής (43ʼ Ψηλάκης), Ξανθόπουλος Μ.