Αμφίλοχος – Οδυσσέας Νυδρίου 0-1

Σπουδαίο διπλό πήρε ο Οδυσσέας Νυδίου με σκορ 0-1 στην Αμφιλοχία με αντίπαλο την τοπική ομάδα.

Σε ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις για γκολ, ο Οδυσσέας κατάφερε και πήρε το τρίποντο με ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πλησιάζοντας έτσι σε απόσταση αναπνοής από τον Εθνικό Φιλιππιάδας που βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα από το Νυδρί είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν απείλησε ιδιαίτερα την εστία του Σιαπάτη. Στην επανάληψη ο Οδυσσέας πίεσε για να πετύχει κάποιο τέρμα και τα κατάφερε στο 60’ με κεφαλιά του Δήμα. Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα μέχρι το τέλος και έτσι επέστρεψαν στις νίκες.

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: Σιαπάτης, Γιάχος, Μητσόπουλος, Ζίγκηρης, Λιανός, Καρτσακλής, Τζάμαλης (70΄, Χρυυσούλης), Τσιούνης Α., Αγγέλης (60΄ Βούρτσας), Τσιούνης Π.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ: Μπάμπης, Βρακατσέλης (85΄ Ζήσης), Σκαμνέλος, Δήμας Χ., Κτενάς, Μηνάς (83΄ Φράγκος), Ματούλας, Δήμας Θ., Γαζής Σ., Ντέτσικας, Καλογερής.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ