Ελπίδα Σάπων-Ορφέας PUMA Ξάνθης 2-1

Στην 2η θέση του 1ου ομίλου παρέμεινε η Ελπίδα Σάπων, η οποία επικράτησε του Ορφέα Ξάνθης με 2-1.

Έπρεπε να περάσουν 21' αγώνα για να γίνει η πρώτη και καλύτερη ευκαιρία του παιχνιδιού. Μάλιστα, η Ελπίδα προηγήθηκε αφού ο Χασιώτης με ωραίο σουτ έκανε το 1-0. Στο 32' ήρθε η απάντηση του Ορφέα. Με δυνατό φάουλ του Ξανθόπουλου οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου όμως, ο Τσέκος απάντησε με το ίδιο... νόμισμα, αφού η απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ «καρφώθηκε» στη γωνία του Μεμέτογλου. Μέχρι την λήξη του παιχνιδιού δεν άλλαξε κάτι και η Ελπίδα Σάπων πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη.

ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΩΝ: Μπουτσακτσή, Γιαννόπουλος, Βαλσάμης, Παναούλης, Προδρομίτης, Τρίχας, Αμέτ Ερκάν (75’ Λευκοβίτης), Γεωργόπουλος, Χασιώτης  (70’ Ποντίδης), Τα΄σεκος (85’ Τσώνης), Σαριανίδης.
ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Μεμέτογλου, Μόσχος, Μααυρόπουλος, Τηλαβερίδης (60’ Πεχλιβανίδης), Μαλαδένης, Σουκρήογλου, Καραγκιόζης, Παπαστεφάνου (65’ Μουμίνογλου), Χουσεΐν Ογλού, Ξανθόπουλος, Μπαϊμάτης.

ΑΕΚ: Στη Σουηδία για τον Πίττα - Τι είπε ο Κύπριος φορ που σκόραρε δύο γκολ
Κιλιάν Εμπαπέ: Πιέσεις του Εμανουέλ Μακρόν στη Ρεάλ Μαδρίτης για να παίξει στους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι