Ασπρόπυργος – Ένωση Άσπρα Σπίτια 0-5

Μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήραν τα Άσπρα Σπίτια, τα οποία «διέλυσαν» τον Ασπρόπυργο στην έδρα του με 5-0.

Το χορό των γκολ για τα Άσπρα Σπίτια άνοιξε στο 20’ ο Χρήστος Πλακίδας, ο οποίος έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο.

Στο 55’ ο Κουτσούμπας διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 60’ ο Νικολάου έγραψε το 3-0, δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα στην ομάδα του να πάρει τη νίκη.

Στο 68’ ο Κουτσούμπας «χτύπησε» για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση, κάνοντας το 4-0 και στο τελευταίο λεπτό της κανονικής αναμέτρησης ο Καλιακμάνης διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για την Ένωση, υποχρεώνοντας τον Ασπρόπυργο στην έβδομη συνεχόμενη ήττα του.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Τσίγκος, Αντωνιάδης (60' Μαυρίδης), Φραγκόπουλος, Σημαιοφορίδης, Βράντζας, Πεΐδης, Μουζάκας, Καμενίδης, Σιδηρόπουλος, Βασιλειάδης, Λακάι (72' Μαρτίδης).

ΕΝΩΣΗ ΑΣΑ: Γκουλής, Σταμούλης, Λιάκος, Καραμπέτσος Δ., Αβράμπος (65' Πλακίδας Μ.), Κοντογούνης (72' Γαλάνης), Πολυτάρχου (60' Καλιακμάνης), Κουτσούμπας, Νικολάου, Γιαχρίτης Λ., Χρ. Πλακίδας.

Μακάμπι - Παναθηναϊκός AKTOR: Νίκη μονόδρομος και επιστροφή στο ΟΑΚΑ - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (02/05) - Με «αιώνιους» στην Euroleague και Άστον Βίλα-Ολυμπιακός
Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”