Άσπρα Σπίτια – Κύμη 4-0

«Περίπατος» για τα Άσπρα Σπίτια το παιχνίδι με την Κύμη, με την ομάδα της Βοιωτίας να παίρνει τη νίκη με 4-0, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση.

Τα Άσπρα Σπίτια, που είχαν τη στήριξη αρκετών φιλάθλων τους, μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, δημιουργώντας καλές ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά, ενώ στο 14’ ο Χρήστος Πλακίδας με προσποίηση πλάσαρε, για να κάνει το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη έμειναν με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Κύρου, γεγονός που επέτρεψε στους γηπεδούχους να πιέσουν περισσότερο και στο 78’ ο Πλακίδας πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, μετά από εκτέλεση φάουλ, διαμορφώνοντας το 2-0.

Στο 80ʼ ο Πολυτάρχου, που μπήκε ως αλλαγή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, κάνοντας το 3-0 ενώ, λίγο πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή ο Νικολάου με καταπληκτική κεφαλιά έγραψε το τελικό 4-0.

ΕΝΩΣΗ ΑΣΠΡΑ ΣΠΙΤΙΑ: Χρόνης , Λαζάρου, Παπαχαραλάμπους, Καραμπέτσος, Αβράμπος, Παπαδήμος, Κουτσούμπας (85ʼ Δημόπουλος) Γιαχρίτσης Γ. Μάριος Πλακίδας , Καφετζόπουλος (71ʼ Πολυτάρχου), Χρήστος Πλακίδας (79ʼ Νικολάου).

Α.Ο. ΚΥΜΗΣ: Παπαδόπουλος, Αναστασίου Β., Μπλατσιώτης, Κύρου, Καλογερόπουλος, Σαββίδης, (79ʼ Γουδέλης), Φωτιάς, Ηλίας, Τσαλιάγκας,(65 Παριανός), Γκάτσης, Γεωργουδάκης.

Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ