Παραμένει στην κορυφή η Καρδίτσα

Τη νίκη με 4-1 πήραν οι Ελπίδες Καρδίτσας κόντρα στον Οδυσσέα Γλυφάδας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν  μόλις στο 2’ με τη Μοσχοφίδου. Στο 10΄ήρθε η απάντηση από τις γηπεδούχες με την Κόγγουλη να κάνει το 1-1 , ενώ δέκα λεπτά αργότερα (20’) η ίδια παίκτρια πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό της γκολ έκανε το 2-1. Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Στρατένοβιτς έβαλε ακόμα ένα γκολ για την ομάδα της Καρδίτσας στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με 3-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε η  Κόγγουλη στο 92’ ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την αναμέτρηση για τις Ελπίδες Καρδίτσας.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Χατζηλαζάρου, Καλλιάρα (90’ Ριζου), Αλεξίου, Ρήγα, Πάσχου (87' Κουτσώνα), Γεραγόρη, Σήμου, Λαζανά (58’ Καλογεροπούλου), Στράνκοβιτς, Κόγγουλη, Στρετένοβιτς.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: Πελετίδου, Τζάνη, Ντούσκα, Δούκα, Παπακώστα (52’ Λάμπρου), Καλλιστή (83’ Μπαρούτση), Γαργαρέτα, Κοσόβα (68’ Μακρή), Φώτη, Κατσαΐτη, Μοσχοφίδου

Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (3/5) - «Πτήση» Παναθηναϊκού, «Μύθος» Ολυμπιακός
Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague
Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!