Ακρίτας Αχλάδας-Πυρσός Γρεβενών 2-3

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στη Φλώρινα, όπου ο Πυρσός Γρεβενών αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, νίκησαν τελικά 3-2 τον Ακρίτα Αχλάδας.

Ο Πυρσός θα μπορούσε να έχει πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 20’, αλλά το σουτ του Δούμα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 25’, όμως ο Ντίνος κέρδισε το πέναλτι και την αποβολή του τερματοφύλακα Αλυσσανδράτου. Ο Γιώργος Ντώνος ανέλαβε την εκτέλεση, κάνοντας το 1-0. Στο 45’ ο ίδιος παίκτης έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον Ακρίτα.

Από ωραίος έγινε… μοιραίος ο Ντώνος, καθώς με την έναρξη του πρωταθλήματος του δευτέρου ημιχρόνου είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο, αφήνοντας και τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες. Η ισορροπία επανήλθε και ο Πυρσός επιδόθηκε σε φουλ επίθεση. Αρχικά μείωσε στο 59’ με κεφαλιά ο Χαραλαμπίδης, ενώ στο 63’ ο Γκέσιος επίσης με κεφαλιά, ισοφάρισε σε 1-1. Στο 74’ ο Δούμας είχε νέο σουτ στο δοκάρι, ενώ η ομάδα των Γρεβενών συνέχιζε να πολιορκεί τα καρέ του Ακρίτα. Η πίεση απέδωσε στις καθυστερήσεις, με τον Γεωργίου να σημειώνει το τελικό 2-3.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΑΧΛΑΔΑΣ: Μπάλιος, Μπασδάρης (74’ Λαζαρίδης), Ντώνος Σ., Δερλής, Αναστασιάδης Π., Τασσιόπουλος Ε. (81’ Βράνγκος), Ζυγομάνης, Ντώνος Γ., Γεωργόπουλος (59’ Παπασταύρου), Ντίνος, Αναστασιάδης Δ.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Αλυσσανδράτος, Τσαρτσαρής (27’ Μακρής), Μπούκας, Κυριακίδης (48’ Τζερεμές), Γκέτσιος, Κωτσαντίσογλου, Γεωργίου, Χαραλαμπίδης, Μπόλος (58’ Μπόζιαρης), Δούμας, Μπλάντος

ΦΛΩΡΙΝΑ: Ηλίας Ιωαννίδης

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

ΠΑΟΚ: Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χόρεψε αγκαλιά με την κούπα! - Δείτε το video
Λίβερπουλ: Επίσημο! Ο Άρνε Σλοτ είναι ο αντικαταστάτης του Γιούργκεν Κλοπ
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Σαν παίζουμε εντός έδρας», δήλωσε ο Γιοβετιτς
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: Στην Πλατεία Κοτζιά το Fan Festival