Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ (photos)
SHARE

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ (photos)

Την Πέμπτη (14/6) θα δοθεί η… σέντρα στο Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018 που θα διεξαχθεί στην Ρωσία, καθώς στις 18:00 (Onsports) η διοργανώτρια θα αντιμετωπίσει την Σαουδική Αραβία.

Η αναμονή των ποδοσφαιρόφιλων όλου του πλανήτη παίρνει… τέλος, καθώς έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη της κορυφαίας παγκόσμιας εθνικής διοργάνωσης. Το στάδιο Λουζνίκι της Μόσχας θα ανοίξει τις… πόρτες του για την αναμέτρηση της πρεμιέρας, όπου η Ρωσία θα κοντραριστεί με την ομάδα της Ασίας.

Η γραπτή περιγραφή του αγώνα θα γίνει από το Live Chat του Onsports, ενώ η τηλεοπτική μετάδοση από το πρώτο κανάλι της ΕΡΤ. Άλλωστε, η κρατική τηλεόραση έχει τα πλήρη τηλεοπτικά δικαιώματα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018.

WorldCupRussia

Συνοπτικά, το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ:

Φάση ομίλων

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

WorldCupGroupStage

Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)

Διαβάστε ΕΔΩ όλα τα νέα του Μουντιάλ

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

WorldCupBracket

Φάση των «16»

Σάββατο 30/6 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 30/6 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 1/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Δευτέρα 2/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 2/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τρίτη 3/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 3/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

Προημιτελικά

Παρασκευή 6/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 6/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 7/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Σάββατο 7/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

Ημιτελικά

Τρίτη 10/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τετάρτη 11/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Μικρός τελικός

Σάββατο 14/7 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη

Τελικός

Κυριακή 15/7 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

Διαβάστε ακόμα:

Επιτέλους… ανοίγει η αυλαία στην Ρωσία (photos+videos)

Ο Μουρίνιο ξέρει ποιοι θα προκριθούν (video)

Με Ιέρο η Ισπανία στο Παγκόσμιο Κύπελλο

Νίκη μετά από 12 χρόνια στην έδρα της Βιγιαρεάλ για Σοσιεδάδ
Νίκη μετά από 12 χρόνια στην έδρα της Βιγιαρεάλ για Σοσιεδάδ
Ναι ρε παίρνω ψυγειάκι στην παραλία, ΠΡΟΒΛΗΜΑ;
Ναι ρε παίρνω ψυγειάκι στην παραλία, ΠΡΟΒΛΗΜΑ;
Νίκη με ανατροπή η Νάπολι στο ντεμπούτο του Αντσελότι
Νίκη με ανατροπή η Νάπολι στο ντεμπούτο του Αντσελότι
Σινσινάτι όπεν: Προκρίθηκαν στα ημιτελικά οι Φέντερερ – Τζόκοβιτς
Σινσινάτι όπεν: Προκρίθηκαν στα ημιτελικά οι Φέντερερ – Τζόκοβιτς


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies