Europa League: Πήρε το επεισοδιακό ματς η Ουνιόν Βερολίνου (Videos)

Europa League: Κροτίδες και καπνογόνα διέκοψαν το ματς, έπαιζε με παίκτη λιγότερο όλο το δεύτερο μέρος και τελικά η Ουνιόν Βερολίνου κατάφερε να νικήσει με 1-0 στην έδρα της Μάλμε.

Στην έδρα της Μάλμε δοκιμάστηκε η Ουνιόν Βερολίνου. Αγώνας που αποδείχτηκε αρκετά πιο «θερμός» απ’ όσο θα περίμενε κανείς. Για τον 4ο όμιλο του Europa League, οι Σουηδοί φιλοξένησαν τους Γερμανούς σε ένα παιχνίδι γεμάτο σασπένς και ένταση.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Ουνιόν είδε τον Σάφερ να αποβάλλεται. Αποτέλεσμα ήταν να αναγκαστεί να συνεχίσει με δέκα παίκτες για όλο το δεύτερο μέρος. Εκεί όπου νωρίς υπήρξε ένταση και διακοπή στον αγώνα.

Λίγο μετά το 55ο λεπτό, οι οπαδοί των δύο ομάδων αναλώθηκαν σε ανταλλαγές κροτίδων και καπνογόνων. Κάποια εξ αυτών έπεσαν στον αγωνιστικό χώρο κι έτσι το ματς διακόπηκε για αρκετά λεπτά.

Με την επιστροφή στη δράση ουσιαστικά, η Ουνιόν σκόραρε. Ο Μπέκερ στο 68’ έκανε το 0-1, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, δίνοντας τη νίκη στους Γερμανούς. Οι οποίοι έφτασαν τους 7 βαθμούς, έναντι της Μάλμε που δεν έχει πάρει βαθμό σε τρία ματς.

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι