ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν: «Χτύπησε» ο Τζόλης - «Ασπρόμαυρο» προβάδισμα δύο γκολ (video)

ΠΑΟΚ - Αϊντχόφεν: Στα σχοινιά έχει ρίξει την PSV ο «Δικέφαλος του Βορρά».

Απίστευτη είναι η εκκίνηση του ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Αϊντχόφεν, καθώς μέσα σε διάστημα 11 λεπτών, οι «ασπρόμαυροι» πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στην αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία «χτύπησε» τους Ολλανδούς στην κόντρα και στο 58ο λεπτό, ο Χρήστος Τζόλης έδωσε… αέρα δύο γκολ στον ΠΑΟΚ. Ο νεαρός άσος των Θεσσαλονικέων πήρε την μπάλα από το κέντρο του γηπέδου, έκανε την κούρσα προς την άμυνα των φιλοξενούμενων και με σουτ στην κίνηση νίκησε τον Εμβογκό και έγραψε το 3-1.

Δείτε το γκολ…

Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία