ΑΕΚ: Κινδυνεύει να αποκλειστεί από τους χειρότερους του Europa League! (photos)

Η AEK βίωσε έναν εφιάλτη στο πρώτο ημίχρονο του αγώνας της Πέμπτης αλλά τα χειρότερα δεν έχουν… τελειώσει!

Διπρόσωπη εμφανίστηκε η ΑΕΚ, την Πέμπτη (23/11) που έμεινε ισόπαλη 2-2 με τη Ριέκα στο ΟΑΚΑ για την 5η αγωνιστική στον 4ο όμιλο του Europa League. Η Ένωση βίωσε έναν εφιάλτη στο πρώτο ημίχρονο μένοντας πίσω 2-0 από τα γκολ του Γκόργκον (8΄, 26΄), ενώ οι Κροάτες είχαν και δύο δοκάρια, αλλά με τον Αραούχο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και τον Χριστοδουλόπουλο στο 55΄ έσωσε το βαθμό και παραμένει φαβορί για τη δεύτερη θέση και την πρόκριση, την οποία θα διεκδικήσει στη Βιέννη από την Αούστρια, στις 7 Δεκεμβρίου.

Αυτό σημαίνει πως ο «Δικέφαλος» κινδυνεύει να χάσει την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, από μια ομάδα που έχει την δεύτερη χειρότερη άμυνα του Europa League μετά την αδύναμη Βαρντάρ Σκοπίων (2-19). Η Αούστρια Βιέννης, δέχεται κατά μέσο όρο περισσότερα από τρία τέρματα στα παιχνίδια τους στη φάση των ομίλων και ο απολογισμός της στις πέντε πρώτες αγωνιστικές απογοητευτικός… Είναι 9-16! Παρ’ όλα αυτά έχει 4 βαθμούς και με μια εντός έδρας νίκη επί της Ένωσης στις 7 Δεκεμβρίου παίρνει την πρόκριση στη φάση των «32».

Η βαθμολογία του 4ου ομίλου

Μίλαν 11 (13-4)
ΑΕΚ 7 (6-5)
Αούστρια Βιέννης 4 (9-16)
Ριέκα 4 (9-12)

5 PHOTOS
Πασκουάλ: «Η δουλειά του προπονητή είναι να αξιοποιήσει στο έπακρο τους παίκτες του»
Το «3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλασικού και Σύγχρονου Χορού» αποτελεί ευκαιρία για διεθνή καριέρα
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Ποδοσφαιριστής σώθηκε από επεισόδια στο γήπεδο με σημαιάκι του κόρνερ (video)