Euro 2020: Τα… κερασάκια στην πρόκριση! (Videos)

Euro 2020: Μέλε και Μπρεϊθγουέιτ έκαναν το 4-0 και έστειλαν θριαμβευτικά τη Δανία στους «8»!

«Σφράγισε» με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την πρόκριση στα προημιτελικά του Euro 2020 η Δανία! Οι Σκανδιναβοί έκαναν το 4-0 απέναντι στους Ουαλούς, δίνοντας το έναυσμα για ξέφρενους πανηγυρισμούς στο Άμστερνταμ.

Στο 86ο λεπτό ο Μπρεϊθγουέιτ έχασε την ευκαιρία να σκοράρει στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι. Δύο λεπτά μετά, όμως, ο Μέλε δεν έκανε το ίδιο… λάθος! Ο Δανός με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αυξάνοντας την έκταση του σκορ στο 3-0.

Λίγο αργότερα, πάντως, παραλίγο να τραυματιστεί ο άσος των Σκανδιναβών. Ο λόγος ήταν το σκληρό μαρκάρισμα του Γουίλσον από πίσω. Το οποίο έφερε την κόκκινη κάρτα και την αποβολή του ποδοσφαιριστή των Ουαλών.

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπρεϊθγουέιτ σκόραρε με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ. Μετά από έλεγχο της φάσης, όμως, διαπιστώθηκε πως καλύπτεται κι έτσι διαμορφώθηκε το θριαμβευτικό 4-0!

Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό