Champions League: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα και τα γκολ - Ξεχωρίζει το Ντόρτμουντ - ΠΣΖ
Champions League: Δείτε όλα τα γκολ από τους αγώνες της Τρίτης (12/12) και το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης (13/12).
Ολοκληρώνεται απόψε (13/12) η φάση των ομίλων του Champions League.
Την Τρίτη (12/12), η τρομερή Κοπεγχάγη νίκησε (1-0) και τη Γαλατασαράι, προκρίθηκε στους «16» κι άφησε εκτός Ευρώπης τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που ηττήθηκε (0-1) και από την Μπάγερν Μονάχου στο Ολντ Τράφορντ.
Όσον αφορά στο αποψινό πρόγραμμα, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Ντόρτμουντ – Παρί Σεν Ζερμέν και Νιούκαστλ – Μίλαν, για τον 6ο όμιλο.
Τι έχουν πετύχει και τι θέλουν οι ομάδες
- Νικητές ομίλου: Μπάγερν Μονάχου, Άρσεναλ, Ρεάλ Σοσιεδάδ, Ρεάλ Μαδρίτης, Μάντσεστερ Σίτι
- Δεύτεροι ομίλου: Κοπεγχάγη, PSV Αϊντχόφεν, Ίντερ, Νάπολι, Λειψία
- Προκρίθηκαν και περιμένουν κατάταξη: Ατλέτικο Μαδρίτης, Λάτσιο, Ντόρτμουντ, Μπαρτσελόνα
- Εξασφάλισαν Europa League και έχουν ελπίδες πρόκρισης: Παρί Σεν Ζερμέν, Πόρτο, Σαχτάρ
- Συνεχίζουν στο Europa League: Γαλατάσαραϊ, Λανς, Μπράγκα, Μπενφίκα, Φέγενορντ, Γιουνγκ Μπόις
- Αποκλείστηκαν: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Σεβίλλη, Ουνιόν, Σάλτσμπουργκ, Σέλτικ, Ερυθρός Αστέρας, Άντβερπ
- Όλα ανοιχτά: Νιούκαστλ, Μίλαν
Αναλυτικά η 6η αγωνιστική
Τρίτη 12 Δεκεμβρίου
Όμιλος |
Αγώνας |
Αποτέλεσμα |
Κανάλι |
2ος |
PSV Αϊντχόφεν – Άρσεναλ |
1-1 |
COSMOTE SPORT 2HD |
2ος |
Λανς – Σεβίλλη |
2-1 |
COSMOTE SPORT 3HD |
1ος |
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπάγερν Μονάχου |
0-1 |
COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4K |
1ος |
Κοπεγχάγη – Γαλατάσαραϊ |
1-0 |
COSMOTE SPORT 3HD |
3ος |
Ουνιόν Βερολίνου – Ρεάλ Μαδρίτης |
2-3 |
COSMOTE SPORT 5HD |
30ς |
Νάπολι – Μπράγκα |
2-0 |
COSMOTE SPORT 6HD |
4ος |
Ίντερ – Ρεάλ Σοσιεδάδ |
0-0 |
COSMOTE SPORT 7HD |
4ος |
Σάλτσμπουργκ – Μπενφίκα |
1-3 |
COSMOTE SPORT 8HD |
Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου
Όμιλος |
Αγώνας |
Ώρα |
Κανάλι |
7ος |
Ερυθρός Αστέρας-Μάντσεστερ Σίτι |
19:45 |
COSMOTE SPORT 3HD |
7ος |
Λειψία-Γιανγκ Μπόις |
19:45 |
COSMOTE SPORT 9HD |
6ος |
Ντόρτμουντ-Παρί Σεν Ζερμέν |
22:00 |
COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT 4K |
6ος |
Νιούκαστλ-Μίλαν |
22:00 |
COSMOTE SPORT 3HD |
5ος |
Ατλέτικο Μαδρίτης-Λάτσιο |
22:00 |
COSMOTE SPORT 5HD |
5ος |
Σέλτικ-Φέγενορντ |
22:00 |
COSMOTE SPORT 6HD |
8ος |
Αντβέρπ-Μπαρτσελόνα |
22:00 |
COSMOTE SPORT 7HD |
8ος |
Πόρτο-Σαχτάρ Ντόνετσκ |
22:00 |
COSMOTE SPORT 8HD |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
- Ομάδα ΓΚΟΛ Β.
- Μπάγερν 12-6 16 -Προκρίθηκε στους «16»
- Κοπεγχάγη 8-8 8 -Προκρίθηκε στους «16»
- Γαλατασαράι 10-13 5 -Προκρίθηκε στα play off εισόδου στους «16» του Europa League
- Μάντσεστερ Γ. 12-15 4
2ος ΟΜΙΛΟΣ
- Ομάδα ΓΚΟΛ Β.
- Άρσεναλ 16-4 13 -Προκρίθηκε στους «16»
- Αϊντχόφεν 8-10 9 -Προκρίθηκε στους «16»
- Λανς 6-11 8 -Προκρίθηκε στα play off εισόδου στους «16» του Europa League
- Σεβίλλη 7-12 2
3ος ΟΜΙΛΟΣ
- Ομάδα ΓΚΟΛ Β.
- Ρεάλ Μ. 16-7 18 -Προκρίθηκε στους «16»
- Νάπολι 10-9 10 -Προκρίθηκε στους «16»
- Μπράγκα 6-12 4 -Προκρίθηκε στα play off εισόδου στους «16» του Europa League
- Ουνιόν Βερ. 6-10 2
4ος ΟΜΙΛΟΣ
- Ομάδα ΓΚΟΛ Β.
- Σοσιεδάδ 7-2 12 -Προκρίθηκε στους «16»
- Ίντερ 8-5 12 -Προκρίθηκε στους «16»
- Μπενφίκα 7-11 4 -Προκρίθηκε στα play off εισόδου στους «16» του Europa League
- Σάλτσμπουργκ 4-8 4
5ος ΟΜΙΛΟΣ
- Ομάδα ΓΚΟΛ Β.
- Ατλέτικο Μ. 15-6 11 -Προκρίθηκε στους «16»
- Λάτσιο 7-5 10 -Προκρίθηκε στους «16»
- Φέγενορντ 8-8 6 -Προκρίθηκε στα play off εισόδου στους «16» του Europa League
- Σέλτικ 3-14 1
6ος ΟΜΙΛΟΣ
- Ομάδα ΓΚΟΛ Β.
- Ντόρμουντ 6-3 10 -Προκρίθηκε στους «16»
- Παρί Σεν Ζερμέν 8-7 7
- Νιούκαστλ 5-5 5
- Μίλαν 3-7 5
7ος ΟΜΙΛΟΣ
- Ομάδα ΓΚΟΛ Β.
- Μάντσεστερ Σίτι 15-5 15 -Προκρίθηκε στους «16»
- Λειψία 11-9 9 -Προκρίθηκε στους «16»
- Γιούνγκ Μπόις 6-11 4 -Προκρίθηκε στα play off εισόδου στους «16» του Europa League
- Ερυθρός Αστέρας 5-12 1
8ος ΟΜΙΛΟΣ
- Ομάδα ΓΚΟΛ Β.
- Μπαρτσελόνα 10-3 12 -Προκρίθηκε στους «16»
- Πόρτο 10-5 9
- Σαχτάρ Ντ. 7-7 9
- Αντβέρπ 3-15 0