ΑΕΚ: Οριστικά με Ντινάμο Ζάγκρεμπ – Πότε θα γίνει το πρώτο ματς

Οι Κροάτες επικράτησαν εκτός έδρας της Αστάνα με 2-0 και «σφράγισαν» την πρόκρισή τους, όντας πλέον αντίπαλοι της ΑΕΚ.

Και με τη… βούλα πλέον η Ντινάμο Ζάγκρεμπ θα είναι η αντίπαλος της ΑΕΚ στον γ’ προκριματικό γύρο του Champions League. Οι Κροάτες μετά το 4-0 του πρώτου αγώνα, επικράτησαν και στην έδρα της Αστάνα με 2-0. Ο Έμρελι στο 24’ άνοιξε το σκορ, με τον Πέτκοβιτς στο 69’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Η ενδεκάδα της Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Λιβάκοβιτς, Μοχαράμι, Ριστόβσκι, Γ. Σουτάλο (69' Μπερνέρ), Μιχαϊλιτσένκο, Μίσιτς (78' Λούκανιτς), Σούσιτς, Σπίκιτς, Λιούμπισιτς (78' Μπατούρινα), Έμρελι (78' Ντρμιτς), Πέτκοβιτς (69' Μάριν).

Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στην «OPAP Arena», την ερχόμενη Τρίτη 8 Αυγούστου, με ώρα έναρξης του παιχνιδιού στις 21:45. Θυμίζουμε πως δε θα υπάρξει μετακίνηση οπαδών όπως όλα δείχνουν, καθώς είναι υψηλής επικινδυνότητας οι αναμετρήσεις, σε συνδυασμό με τα ματς του Παναθηναϊκού κόντρα στη Μαρσέιγ.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό