Ρεάλ Μαδρίτης-Τσέλσι: Ο Ρούντιγκερ «πάγωσε» το «Μπερναμπέου» - Δεύτερο γκολ για τους «μπλε» (video)

Ρεάλ Μαδρίτης-Τσέλσι: Οι «μπλε» έφεραν στην απόλυτη ισορροπία την πρόκριση.

Ολική επιστροφή για Τσέλσι στη ρεβάνς με την Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς μετά το πρώτο τέρμα με τον Μέισον Μάουντ στο 15ο λεπτό, η ομάδα του Λονδίνου βρήκε και δεύτερο, στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

«Δράστης» αυτή τη φορά ήταν ο Αντόνιο Ρούντιγκερ. Ο Γερμανός αμυντικός πήρε τη σωστή θέση και εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την εκτέλεση κόρνερ από τον Μέισον Μάουντ και με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Κουρτουά, γράφοντας το 2-0.

Δείτε το δεύτερο τέρμα στο Ρεάλ Μαδρίτης-Τσέλσι:

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι