Champions League: Η Σπόρτινγκ… σκορπά την Μπεσίκτας! (Videos)

Champions League: Μέσα σε ένα ημίχρονο η Λισαβόνα έγινε… κατηφόρα για την Μπεσίκτας που δέχεται τρία γκολ απ’ την Σπόρτινγκ.

Ίσως και η ίδια η Σπόρτινγκ να μην περίμενε τόσο εύκολο έργο κόντρα στην Μπεσίκτας, τουλάχιστον στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι προηγούνται με 3-0, κάνοντας εντυπωσιακή εμφάνιση.

Στο 29’ ο Γιλμάζ απώθησε τον Γκονσάλβεζ εντός περιοχής, με τον διαιτητή να υποδεικνύει πέναλτι. Ο παίκτης που πήρε το πέναλτι ανέλαβε την εκτέλεση για το 1-0.

Ο ίδιος παίκτης στο 38’ έγινε κάτοχος στα όρια της περιοχής. Προσποιήθηκε ωραία με το αριστερό για να σουτάρει με το δεξί, σημειώνοντας εξαιρετικά το 2-0.

Το 3-0 ήρθε στην κόντρα στο 41ο λεπτό, με τον Παουλίνιο να σουτάρει εξαιρετικά στην γωνιά της εστίας της Μπεσίκτας.

Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Τα δεδομένα για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς
Η τραγωδία της Superga που διέλυσε τη μεγάλη Τορίνο (videos+photos)