Live Chat Μάντσεστερ Σίτι - Ολυμπιακός 3-0 (Τελικό)

Μάντσεστερ Σίτι - Ολυμπιακός: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση στο Onsports.

Μία μεγάλη πρόκληση έχουν μπροστά τους οι «ερυθρόλευκοι» καθώς στις 22:00 αντιμετωπίζουν τους «πολίτες» στο Etihad στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα προέρχεται από δύο νίκες στα πρώτα δύο ματς του γκρουπ, απέναντι στην Πόρτο και την Μαρσέιγ, την στιγμή που το «συγκρότημα» του Πέδρο Μαρτίνς έχει 3 βαθμούς συγκομιδή, από τη νίκη απέναντι στους Μασσαλούς, ενώ προέρχεται από την ήττα από τους «Δράκους» στο «Ντραγκάο».

Στόχος του Ολυμπιακού είναι να πάρει τη νίκη απέναντι στους «πολίτες», χωρίς αυτό να σημαίνει πως υπάρχει κάποιος στο «στρατόπεδο» των Πειραιωτών που δεν αντιλαμβάνεται τις δυσκολίες που παρουσιάζει ο αγώνας της Τρίτης (3/11) στο «σπίτι» των «πολιτών».

Ωστόσο, αυτό δεν αλλάζει τον στόχο. Αναμφίβολα θα αλλάζει η προσέγγιση που θα έχουν οι «ερυθρόλευκοι» στην αναμέτρηση, καθώς γνωρίζουν πως δεν θα είναι αυτοί που θα πάρουν την κατοχή και θα περιορίσουν την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα σε δεύτερο… ρόλο.

Ο Κάρλος ντελ Θέρο Γκράντε θα είναι ο «άρχοντας» της αναμέτρησης Μάντσεστερ Σίτι - Ολυμπιακός. Ο Ισπανός ρέφερι θα έχει για βοηθούς του τους Χουάν Κάρλος Γιούστε και Ρομπέρτο Αλόνσο Φερνάντεθ. Tέταρτος θα είναι ο Ζοσέ Λουίς Μονέιρα Μοντενέρο. Στο VAR θα είναι οι Χοσέ Μαρία Σάντσεθ και Γκιγέρμο Κουάντρα Φερνάντεθ.