Τότεναμ – Ολυμπιακός 4-2: Τα highlights από το Λονδίνο (video)

Τότεναμ – Ολυμπιακός: Δείτε πως οι Λονδρέζοι κατάφεραν να επανέλθουν μετά το «μαγικό» πρώτο 20λεπτο των «ερυθρόλευκων» και να πάρουν σπουδαία νίκη.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να… σοκάρει την Τότεναμ στο Λονδίνο, στην αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League. Με δυο γρήγορα γκολ από τους Ελ Αραμπί και Σεμέδο, βρέθηκε να προηγείται 2-0 στο 19’ και είχε βάλει πλώρη για να γράψει… ιστορία με μια μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά.

Ένα τραγικό λάθος του Μεριά έδωσε στο… πιάτο τη μείωση του σκορ στον Σον στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και στο δεύτερο η ομάδα του Μουρίνιο απλοποίησε τα πράγματα. Με τον Κέιν να «χτυπάει» δυο φορές και τον Οριέ να πετυχαίνει ένα εντυπωσιακό γκολ, η Τότεναμ διέλυσε 4-2 τον Ολυμπιακό, πέρασε στους «16» του Champions League κι έστειλε τους Πειραιώτες σε… τελικό με τον Ερυθρό Αστέρα για την πρόκριση στο Europa League.

Δείτε τα highlights του αγώνα Τότεναμ – Ολυμπιακός

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη