«Φταίει η αποβολή»

Στην κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Πίτερ Κράουτς, στο ματς με την Ρεάλ Μαδρίτης, στάθηκε ο Μάικλ Ντόουσον.

Ο αρχηγός της Τότεναμ θεωρεί πως το γεγονός αυτό ήταν σημαντικό, για την τελική έκβαση της αναμέτρησης (4-0).

«Όταν παίζεις απέναντι σε μια τόσο μεγάλη ομάδα όσο η Ρεάλ τότε πρέπει να έχεις παίχτες παγκόσμιας κλάσης για να τους αντιμετωπίσεις.

Η αποβολή ήταν πολύ σημαντική γιατί παίζαμε για 80 λεπτά με δέκα παίχτες. Στο τέλος πέτυχαν δύο σπουδαία γκολ και απογοητευτήκαμε περισσότερο.

Μετά το πρώτο γκολ αμυνθήκαμε καλά αλλά όταν ήρθε το δεύτερο τέρμα έπεσε η ψυχολογία μας», ανέφερε ο Ντόουσον.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό