Η ανατροπή της ανατροπής…

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0, ο Ορφέας Ξυλαγανής «γύρισε» το παιχνίδι και πήρε τη νίκη με 4-3 απέναντι στην Βιστωνίδα Κοπτερού.

Την τύχη να παρακολουθήσουν ένα παιχνίδι που θα το θυμούνται για όλη τους τη ζωή, είχαν οι φίλαθλοι του Ορφέα Ξυλαγανής στον τελευταίο αγώνα των play outs.

Η ομάδα της Ξυλαγανής φιλοξενήθηκε από το Κοπτερό, το οποίο κατάφερε να σημειώσει 3 γκολ στα πρώτα 17 λεπτά του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να μοιάζουν ανήμποροι να αντιδράσουν.

Το 3-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη οι παίκτες της Ξυλαγανής μπήκαν στο γήπεδο αποφασισμένοι να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο από τον αγώνα και τελικά κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης που ήθελαν.

Μόλις 14 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 59΄, η ομάδα της Ξυλαγανής είχε καταφέρει να σημειώσει 4 γκολ και να διαμορφώσει το 3-4, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Πλέον, η διοίκηση του Ορφέα μπορεί να ξεκινήσει τον προγραμματισμό ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν και να θέσει τις βάσεις για άνοδο στην Δ΄ Εθνική.

Κομοτηνή: Σκουταρίδης Γιώργος

Άρης - ΠΑΟΚ: «Συναγερμός» στη Θεσσαλονίκη - «Αστακός» η πόλη | «Ασπρόμαυρο» πάρτι στην Καμάρα
NBA: Στους τελικούς της Δύσης οι Μάβερικς με τρομερή ανατροπή
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (19/05) - Πού θα δείτε το φινάλε σε Super League, Premier League
Super League: Η ώρα της στέψης για ΠΑΟΚ ή ΑΕΚ - Κρίνεται ο τίτλος στη Θεσσαλονίκη