ΑΕ Σαλαμίνας– Ερμής Κορ. 2-3

Ύστερα από ένα θεαματικό παιχνίδι με αρκετά γκολ, ο Ερμής Κορυδαλλού επικράτησε με 3-2 της ΑΕ Σαλαμίνας και πήρε μία πολύ σημαντική νίκη.

Πολύ δυνατά μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 7’ με τον Νομικό πήραν το προβάδισμα. Πέντε λεπτά αργότερα ο Παπαδόπουλος με πέναλτι ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, με τον Σαφάτσογλου να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στον Ερμή στο 18’.

Στην επανάληψη ο Μάλκα ισοφάρισε για την ομάδα της Σαλαμίνας, με τον Νομικό να γράφει το τελικό 2-3 στο 85’ από το σημείο του πέναλτι.

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ: Καλιότσος, Φαρμακώρης, Νάνος, Δημητρριάδης, Μπούτσης (46’ Μιχαλάκης), Μάλκα, Παπαλαζάρου, Δουμένης, Παπαδόπουλος (80’ Παπαθεοχάρης), Τρικαμινάς (68’ Αστερίου), Σκιαθίτης.
ΕΡΜΗΣ ΚΟΡ: Κότσιας, Σκατσούφας (77’ Κουμαλάτσος), Νομικός, Καναβός (75΄Κούκης), Κικλάτζε, Δημανικίδης, Ζιούπα, Λαζάκης, Σαφάτσογλου (79’ Τσατσαρονάκης), Σταύρου, Παυλάκης.

Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Ο Κώστας Νικούλι στο ΟΠΑΠ Game Time: Για τη φιέστα της ΑΕΚ, το ντέρμπι με Ολυμπιακό και την τέχνη
Παναθηναϊκός: «Ανάβει φωτιές» η Mundo Deportivo για τον Φώτη Ιωαννίδη