Κυπελλούχος Θεσπρωτίας το Σούλι!

Μια χρυσή σελίδα στην ιστορία του έγραψε το Σούλι Παραμυθιάς, καθώς επικράτησε 2-1 του Θεσπρωτού και κατέκτησε για πρώτη φορά στην ιστορία του το Κύπελλο Θεσπρωτίας!

Το Σούλι ξεκίνησε δυνατά στον τελικό και μόλις στο 5’ άνοιξε το σκορ με τον Ζώη Παύλου για το 1-0. Ο Θεσπρωτός δεν μπόρεσε να «απαντήσει» ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 50’όμως ο Γκόλιας, που πέρασε στο παιχνίδι στο δεύτερο μέρος, ισοφάρισε σε 1-1. Κι ενώ το παιχνίδι κυλούσε χωρίς τη μεγάλη φάση και φαινόταν πως το τρόπαιο θα κριθεί στην παράταση, ο Τσάλης του Σουλίου στις καθυστερήσεις βρήκε δίχτυα δίνοντας στην ομάδα του το Κύπελλο. Ο Γκόλιας αποβλήθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για χτύπημα εκτός φάσης. Το παιχνίδι διακόπηκε στο λεπτό εκείνο για περίπου 3 λεπτά λόγω της έντασης που προκλήθηκε.

ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ: Χασκής, Παππάς, Τσιάκος, Κάκος, Ντούμας, Σκαρέλης, Βασιλείου (96’ Τσουμέτης), Ντόστας, Ντόκος, Τσάλης, Πάυλου (90’ Τριάντης)

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Σπυρίδης, Λιαμίρας, Νικολάου, Μάστορας, Μπάρκας (46’ Γκαρόζης), Αθανασίου, Παππάς Σπ., Πανταζής (46’ Γκόλιας), Γιαννακός (67’ Κάλλος), Καβαλλάρης, Στάθης.

Champions League, Ντόρτμουντ - Παρί Σεν Ζερμέν 1-0: Βλέπει τελικό με Φούλκρουγκ
Euroleague: Με Καλάθη 2-1 η Φενέρ - Έβγαλε «σκούπα» η Ρεάλ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός, Ελ Αραμπί: «Εδώ με την αξία μας, γεμάτοι προσδοκίες»
Euroleague: Σφυρίζουν το Game 4 του Παναθηναϊκού AKTOR οι διαιτητές του Game 3 του Ολυμπιακού