Κουστέρης: «Έχω παράπονα από τη νοοτροπία ορισμένων παικτών»

Στην κακή εφαρμογή των οδηγιών που έδωσε στους παίκτες του, απέδωσε ο προπονητής του Άτταλου Νέας Περάμου, Χάρης Κουστέρης, τη βαριά ήττα με σκορ 6-0, που γνώρισε στον Τελικό της ΕΠΣΔΑ από τον Μανδραϊκό.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή του Άτταλου, Χάρη Κουστέρη:

«Ξέραμε από την αρχή ότι παίζουμε με μία καλύτερη ομάδα, από ανώτερη κατηγορία και τονίσαμε ότι από το πρώτο λεπτό οι γραμμές πρέπει να είναι κοντά και να παίξουμε καλή άμυνα. Δεν κάναμε τίποτα από αυτά στα πρώτα 20 λεπτά, με αποτέλεσμα να βρεθούμε πίσω στο σκορ με 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώσαμε την εικόνα μας. Ξεκινήσαμε καλά, αλλά στην πρώτη αντεπίθεση έγινε το 3-0. Από κει και πέρα, έχω πολλά παράπονα από την πειθαρχία και τη νοοτροπία ορισμένων ποδοσφαιριστών και δεν αναφέρομαι στην αγωνιστική. Όταν παίζεις με μία καλή ομάδα, η επιτυχία από τη συντριβή, είναι πολύ κοντά».