Ειδικές… επιλογές για το Final 4

Σε ειδικά στοιχήματα, δύο όρια στο σκοράρισμα παικτών κεντρίζουν το ενδιαφέρον.

Στον πρώτο ημιτελικό, το Over 7,5 πόντων του έμπειρου σούτινγκ γκαρντ της Ζαλγκίρις Αρτούρας Μιλάκνις, ο 32χρονος είχε 7,8 πόντους μέσο όρο στη σειρά με τον Ολυμπιακό, ενώ στην κανονική περίοδο έφτασε στους 8,4 πόντους, σουτάροντας με το εντυπωσιακό 45,6% στα τρίποντα. Μπορεί να ξεπεράσει το όριο των 7,5 πόντων στον ΟΠΑΠ, σε τιμή 1,70.

Στο δεύτερο ημιτελικό, ρίσκο στον Κάιλ Χάινς για να ξεπεράσει τους 8,5 πόντους στο ματς με τη Ρεάλ. Ο σέντερ της ΤΣΣΚΑ Μόσχας έχασε τη σειρά των πλέι-οφ με τη Χίμκι λόγω τραυματισμού, επέστρεψε στη δράση το περασμένο σαββατοκύριακο σε αγώνα για την VTB και έδειξε σε καλή κατάσταση. Στην κανονική περίοδο της Euroleague είχε 8,2 πόντους κατά μέσο όρο και 21 λεπτά παρουσίας στο παρκέ, μπορεί να ξεπεράσει τους 8,5 πόντους σε τιμή 1,80 στον ΟΠΑΠ.

Η πρότασή μας:
(19:00): ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ - ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ: Μιλάκνις Over 7,5 π. (1,70)
(22:00): ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ - ΡΕΑΛ: Χάινς Over 8,5 π. (1,80)

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι