Τα γκολ στη Μαδρίτη και η Λίβερπουλ

Ρεάλ και Παρί θα προσφέρουν γκολ και θέαμα στο μεγάλο παιχνίδι της φάσης των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Προβάδισμα για τη Λίβερπουλ στον εκτός έδρας αγώνα με την Πόρτο.

Το παιχνίδι που όλοι περίμεναν μετά την κλήρωση της φάσης των «16», Ρεάλ εναντίον Παρί στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου». Η κάτοχος του τροπαίου Ρεάλ πραγματοποιεί φέτος κακή πορεία στο πρωτάθλημα, αποκλείστηκε από το κύπελλο και έχει μόνη διέξοδο για διάκριση το Τσάμπιονς Λιγκ, αντιμετωπίζει την Παρί των Νεϊμάρ, Καβάνι και Μπαπέ και φυσικά το θέαμα είναι δεδομένο. Οι δύο ομάδες μπορούν να βγάλουν άμεσα την ποιότητά τους στον αγωνιστικό χώρο, οι αποδόσεις στα γκολ είναι αναμενόμενα χαμηλά, ωστόσο είναι άκρως ελκυστικό το να σκοράρουν αμφότερες στο πρώτο ημίχρονο. Το G/G ημιχρόνου σε απόδοση 2,75 στον ΟΠΑΠ.

Η Λίβερπουλ επιστρέφει μετά από εννιά χρόνια στη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ και πήρε την πρόκριση με αήττητη πορεία στον όμιλο και πρωτιά κόντρα σε Σεβίλλη, Σπάρτακ Μόσχας και Μάριμπορ. Είναι σε καλή κατάσταση γενικά και προέρχεται από το εκτός έδρας 2-0 επί της Σαουθάμπτον για το πρωτάθλημα, με το οποίο πλησίασε στους δύο βαθμούς την δεύτερη θέση. Η Πόρτο έχει κάποιες σημαντικές απουσίες για το αποψινό ματς, θα της λείψουν ο στόπερ Φελίπε, ο εξαιρετικός χαφ Ντανίλο και πιθανότατα και ο πολύτιμος φορ Αμπουμπακάρ. Το διπλό σε απόδοση 2,10 στον ΟΠΑΠ αξίζει να αναζητηθεί.

Η πρότασή μας:
(21:45): ΠΟΡΤΟ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: 2 (2,10)
(21:45): ΡΕΑΛ - ΠΑΡΙ Σ.Ζ.: Over 3,5 (1,85)

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη