Ελληνικό: Επίδειξη δύναμης με Παναθλητικό Συκεών

Σε ρυθμό προπόνησης το Ελληνικό επιβλήθηκε με 92-42 του Παναθλητικού Συκεών και παρέμεινε στην κορυφή της κατάταξης της Α1 Γυναικών.

Οι παίκτριες της Ελένης Καπογιάννη δυσκολεύτηκαν μόνο για ένα δεκάλεπτο από την αντίπαλό τους (17-8 στο 10’). Με τη διαφορά δυναμικότητας να είναι μεγάλη δεν άργησαν να πατήσουν το πόδι στο… γκάζι, ξεφεύγοντας σε 51-21 στο ημίχρονο. Σε τυπική διαδικασία εξελίχθηκε η δεύτερη περίοδος, με το Ελληνικό να συνεχίζει το… χαβά του (59-25 στο 22’, 62-29 στο 24’, 84-41 στο 38’), φθάνοντας με χαρακτηριστική άνεση στην κατάκτηση του ροζ φύλλου.

Διαιτητές: Καραλής, Κωνσταντινίδου.
Δεκάλεπτα: 17-8, 51-21, 75-34, 92-42.
Ελληνικό (Καπογιάννη): Γκότζη 7 (1), Παπαμιχαήλ 10, Σταμάτη 8, Καλογήρου, Κοσμά 10 (1), Μαγκλάρα 9, Μπαλτά 5 (1), Χαλιβέρα 5 (1), Τζόνσον 17, Μπόνη 16 (2), Β. Φουράκη 3 (1), Στ. Φουράκη 2.
Παναθλητικός Συκεών (Συρόπουλος): Κωτούλα 1, Γκιμπς 18, Αναστασιάδου 9,Τσαμπούρη 14 (3), Κωστανάκη, Ταρπάγκου, Γαϊτάνη, Κουλουμπή.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα