Άρης: «Ίδρωσε» με Αστέρα Εξαρχείων

Πιο δύσκολο έργο από ό, τι αναμενόταν είχε ο Άρης στην αναμέτρηση με τον Αστέρα Εξαρχείων για τη 13η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Οι «κίτρινες» επικράτησαν 73-61 των αντιπάλων τους με κορυφαίες τις Χατζάκου και Μούλη που σημείωσαν 23 και 22 πόντους αντίστοιχα και πέτυχαν την έκτη νίκη τους στο πρωτάθλημα. Για τις ηττημένες ξεχώρισαν οι Χαρίτου και Παντέλη που είχαν 13 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 19-21, 46-35, 62-47, 73-61.

ΑΡΗΣ (Μασλαρινός): Μουστακίδου, Μπαλλά 2, Χατζάκου 23 (2/7τρίπ., 5/7δίπ., 7/7 βολ.), Μπουσνάκη 9, Κατωπόδη 8, Τράντα 4, Μούλη 22 (8/13 δίπ., 1 τρίπ., 13 ριμπ., 3 κλεψ.), Σταμπουλίδου, Μπεγκένισιτς 5.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ (Λημναίος): Μαρίνου 6 (1), Χαρίτου 3 (1), Δελή 13 (2), Καλαμπάκου 7 (1), Βλάχου Λ. 6 (2), Τσακιρίδου, Παντέλη 15 (6/10 τρίπ., 3/3 βολ., 16 ριμπ. 4 κλεψ.), Μπαζίμα 2, Βούλγαρη, Βλάχου Α. 9 (2).

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα