NBA: Ο Ντουράντ κράτησε το πλεονέκτημα για Νετς (videos)

NBA: Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εξαιρετικός, αλλά ο Κέβιν Ντουράντ πετούσε... φωτιές και κράτησε το πλεονέκτημα για τους Νετς, που έκαναν το 3-2 στη σειρά, μετά τη νίκη 114-108.

Οι Μπακς μπήκαν δυνατά στον αγώνα και έδειξαν πως μπορούσαν να κάνουν τη... ζημιά στην ομάδα του Μπρούκλιν. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ασταμάτητος και τα «Ελάφια» πήραν διαφορά 16 πόντων στο ημίχρονο (59-43).

Όμως, κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Κέβιν Ντουράντ, ο οποίος είχε όλες τις λύσεις για τους γηπεδούχους. Ο Αμερικάνος τελείωσε τον αγώνα με triple double και 49 πόντους σε 48 λεπτά, έχοντας ακόμα και 17 ριμπάουντ και 10 ασίστ και ήταν αυτός που έκρινε τον αγώνα.

Για τους Μπακς, που έφτασαν κοντά στο break, o Greek Freak είχε 34 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες, με τον Μίντλετον να τον... ακολουθεί με 25 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 15-29, 43-59, 81-87, 114-108.

Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)
Τένις: Πρόκριση στα ημιτελικά της Βαρκελώνης για τον Τσιτσιπά
Παναθηναϊκός AKTOR: Αυτό είναι το ΟΑΚΑ, αυτός είναι ο κόσμος