Όγδοη σερί νίκη και συνεχίζουν

Οι πρωτοπόροι του NBA, Σαν Αντόνιο Σπερς ξεπέρασαν το εμπόδιο των Νιου Γιορκ Νικς, με 101-92.

Το 61-50 του ημιχρόνου ήταν διαφορά ασφαλείας για τους Σπερς, οι οποίοι πρόσφεραν την όγδοη συνεχόμενη νίκη στο κοινό του AT&T Center. Με αυτή την νίκη έφτασαν τις 37 σε 43 αγώνες.
Από την μεριά τους, οι Νιου Γιορκ Νικς προσπάθησαν να ανατρέψουν στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσαν να μειώσουν την διαφορά κάτω από τους τέσσερις πόντους. Οι Τιμ Ντάνκαν και Τόνι Πάρκερ (από 21 π) ήταν οι κορυφαίοι σκόρερ των νικητών. Ο Ρέιμοντ Φέλτον πέτυχε 23 πόντους, για τους Νικς.

Τένις: Άνοδος στο Νο 7 για τη Σάκκαρη
NBA: Με επική ανατροπή στους τελικούς της Δύσης οι Τίμπεργουλβς - «Έσπασαν» τη Νέα Υόρκη οι Πέισερς
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (20/05) - «Το πιο μάγκικο» ο ΠΑΟΚ
Super League: Το «μονοπάτι» του πρωταθλητή ΠΑΟΚ στο νέο Champions League