Γερμανία-Σενεγάλη 89-78: Με οδηγό τον Σρέντερ (photos+video)

Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2019Η Γερμανία ανέβασε στροφές στο φινάλε και επικράτησε 89-78 της Σενεγάλης.

Ανταγωνιστική αποδείχτηκε η Σενεγάλη για περίπου τρία δεκάλεπτα, αλλά η Γερμανία στο τέλος έδειξε την ποιότητά και ο Ντένις Σρέντερ κατάφερε να την οδηγήσει στη νίκη. Πλέον η «νασιονάλμανσαφτ» πήρε το προβάδισμα στους κατάταξης για τις θέσεις 17-32.

Η Γερμανία μπήκαν κάπως χαλαρά στο παιχνίδι, αλλά βρήκαν ρυθμό και στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά 14-11. Ο Φόικτμαν έκανε με τρίποντο το 24-16 στο 12'30" όμως οι Σενεγαλέζοι αντέδρασαν και με τους ΕνΝτούρ και Φαγιέ πήραν το προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου με 36-37. Στο τρίτο δεκάλεπτο τα «πάντσερ» με σερί 30-23, έκλεισαν την τρίτη περίοδο στο 66-60. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Γερμανοί έδειξαν τη δέουσα σοβαρότητα και έφτασαν στη νίκη με 89-78.

Εκεί κρίθηκε

Η Γερμανία ήταν καλύτερη και όταν το… πίστεψε στο δεύτερο μισό του αγώνα, και με πρώτο βιολί τον Σρέντερ, έπαιξε σοβαρά και «καθάρισε» το ματς.

O MVP

Ο Ντένις Σρέντερ έκανε τα πάντα σήμερα για τη Γερμανία. Με 24 πόντους, 6 ριμπάουντ και 12 ασίστ οδήγησε τα «πάντσερ» σε μια άνετη νίκη.

Germany v Senegal - Highlights - FIBA Basketball World Cup 2019

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Αποκαλυπτήρια του Jumbotron στο 2ο «Τουρνουά Παύλος Γιαννακόπουλος»
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Αυτός είναι ο Γερμανός Στέγκεμαν που σφυρίζει στο ντέρμπι! (photos)
Live Streaming η «Πράσινη Ώρα»
Super League: Γερμανός διαιτητής στο ντέρμπι «αιωνίων», Σιδηρόπουλος στην Τούμπα

Μερομήνια 2020: Ερχεται βαρυχειμωνιά με πολλά χιόνια και ακραία φαινόμενα

Το Πρωινό: Ο Μπέζος έμαθε on air ότι η Καζαριάν θα ερμηνεύσει Ίψεν- Η απίστευτη αντίδρασή του!