Live Chat Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός 74-68 (Τελικό)

Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 14η αγωνιστική της Euroleague μέσα από το Live Chat του Onsports

Τη δεύτερη του «μάχη» στην «διαβολοβδομάδα» της Euroleague δίνει ο Παναθηναϊκός, ο οποίος δοκιμάζεται στο «Παλάου Μπλαουγκράνα» κόντρα στην Μπαρτσελόνα για την 14η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Οι «πράσινοι» έφτασαν πολύ κοντά στη νίκη κόντρα στην Βαλένθια εκτός έδρας αλλά κάποιες λεπτομέρειες του στέρησαν αυτή την ευκαιρία, ενώ δεν κατάφεραν να συνεχίσουν το νικηφόρο σερί τους στην Euroleague πέφτωντας στο 6-7 μετά από 13 παιχνίδια.

Στην αντίπερα όχθη η Μπαρτσελόνα πήρε μεγάλο διπλό στην έδρα της Μονακό, επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα μετά την εντός έδρας ήττα από την Βιλερμπάν. Οι Καταλανοί με αυτή τη νίκη έφτασαν στο 9-4 μετά από 13 αγώνες.

Η ιστορία των αγώνων είναι με την Μπαρτσελόνα, η οποία από το 2000 και μετά μετράει 27 νίκες έναντι 13 του Παναθηναϊκού, με το τελευταίο διπλό των «πρασίνων» στο «Παλάου Μπλαουγκράνα» να είναι στις 11 Απριλίου 2013 για τα playoffs της διοργάνωσης, όταν είχαν επικρατήσει με 66-65.

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός για την 14η αγωνιστική της Euroleague μέσα από το Live Chat του Onsports