Παναθηναϊκός-Μονακό: Ώρα για αντίδραση στο ΟΑΚΑ
EUROKINISSI

Ο Παναθηναϊκός μετά την βαριά ήττα στο Βερολίνο από την Άλμπα υποδέχεται απόψε (21:00) στο ΟΑΚΑ την Μονακό

Στον Παναθηναϊκό προσπαθούν να αφήσουν πίσω τη... συντριβή με 94-65 από την Άλμπα Βερολίνου και να είναι πανέτοιμοι στο τζάμπολ με τη Μονακό απόψε (21:00) στο ΟΑΚΑ για την 4η αγωνιστική της Euroleague.

Η ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς αναζητά την πρώτη εντός έδρας νίκη της φέτος (ρεκόρ 1-2), αλλά και την πρώτη νίκη της επί της Μονακό στην ιστορία της.

Πέρα από τον τραυματία Νέιτ Ουόλτερς, ο Ντέγιαν Ράντονιτς περιμένει να μάθει και το τι μέλλει γενέσθαι με τον Ντέρικ Ουίλιαμς. Ο 31χρονος Αμερικανός έμεινε εκτός προπόνησης, η οποία έγινε στο Βερολίνο πριν την επιστροφή στην Αθήνα, λόγω ενός χτυπήματος που δέχθηκε στον μηρό του αριστερού του ποδιού στο ματς με την Άλμπα Βερολίνου και η κατάστασή του θα επανεκτιμηθει σήμερα.

Οι Μονεγάσκοι από την πλευρά τους μετρούν 2 νίκες και μια ήττα ως τώρα στην διοργάνωση. Η μοναδική ήττα τους ήρθε στην 3η αγωνιστική, στο Τελ Αβίβ, απέναντι στη Μακάμπι (78-70).

Την αναμέτρηση θα διευθύνουν οι Σρέτεν Ράντοβιτς, Όλεγκς Λάτισεβς και Άνταρ Πιρ, ενώ το πρώτο τζάμπολ θα γίνει στις 21:00 στο ΟΑΚΑ και θα μπορεί να δείτε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα από το Live Chat του Onsports.