Live Chat Μονακό-Ολυμπιακός

Moνακό-Ολυμπιακός: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για την 31η αγωνιστική της Euroleague

Οι «ερυθρόλευκοι», αντιμετωπίζουν την ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς και με νίκη κάνουν πολύ σημαντικό βήμα για την εξασφάλιση του πλεονεκτήματος έδρας στα πλέι οφ.

Με ρεκόρ 17-8, η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα θέλει δύο νίκες στα τρία τελευταία παιχνίδια της κανονικής περιόδου για να «κλειδώσουν» αυτό το αβαντάζ, χωρίς να νοιάζονται για τα αποτελέσματα της 5ης Εφές. Η χθεσινή ήττα της Ολύμπια Μιλάνο στο Τελ Αβίβ από την Μακάμπι βέβαια, βάζει την ελληνική ομάδα για τα καλά και στην διεκδίκηση της 3ης θέσης, ώστε να αποφύγουν την πρωταθλήτρια Ευρώπης στην οκτάδα.

Στο πρώτο παιχνίδι για τον πρώτο γύρο στο ΣΕΦ, οι πειραιώτες είχαν επικρατήσει 86-65.

Χωρίς προβλήματα θα παραταχθούν οι δυο ομάδες στο Salle Gaston Medecin.

Διαιτητές του σημερινού αγώνα είναι οι Λουίτζι Λαμόνικα (Ιταλία), Λεάντρο Λεσκάνο (Αργεντινή) και Γκέντιαν Τσίτσι (Αλβανία).