Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Μπασκόνια: Επιστροφή στις νίκες

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ υποδέχεται στο ΟΑΚΑ, την Μπασκόνια για την 32η αγωνιστική της Euroleague.

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ μπαίνει στην τελική φάση των υποχρεώσεών του για την Ευρωλίγκα και για την 32η αγωνιστική υποδέχεται την Μπασκόνια στο ΟΑΚΑ.

Οι «πράσινοι» θέλουν να ολοκληρώσουν την κανονική περίοδο και τη φετινή τους πορεία με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ο Όντεντ Κάτας δεν υπολογίζει και πάλι στον Νεμάνια Νέντοβιτς, καθώς ο Σέρβος γκαρντ είναι ανέτοιμος και ίσως πάρει κάποια λεπτά την Πέμπτη κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο.

Σε αντίθεση με τον Παναθηναϊκό που έχει κίνητρο μόνο το γόητρο, η Μπασκόνια «καίγεται» για τη νίκη για να προκριθεί στα playoffs.

Οι πρωταθλητές Ισπανίας είναι στο 17-14 και με οκτώ νίκες στα εννιά τελευταία ματς ισοβαθμούν στην ένατη θέση με τη Βαλένθια, πίσω από την Ζενίτ που είναι στο 17-13 και τη Ρεάλ που είναι στο 18-13.

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους