Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Οι «πράσινοι» πανηγυρισμοί και το τελευταίο λεπτό του «θρίλερ» κόντρα στην Αρμάνι

Δείτε όσα συνέβησαν στο τελευταίο λεπτό της μεγάλης νίκης του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ στο Μιλάνο κόντρα στην Αρμάνι αλλά και τους πανηγυρισμούς της ομάδας του Γιώργου Βόβορα

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ βρέθηκε με 12 πόντους πίσω στο σκορ (42-30) στην ανάπαυλα, όμως στη συνέχεια κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι. Στο 27' Ο Γουάιτ με εύστοχο τρίποντο μείωσε για τους «πράσινους» σε 53-48, ενώ παρότι το Μιλάνο βρέθηκε και πάλι στο +10 (60-50) ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ έκλεισε την τρίτη περίοδο μειώνοντας σε 60-54.

Το τρίποντο του Μποχωρίδη έκλεισε τη διαφορά στους τρεις πόντους και στο 33' ο Μήτογλου ολοκλήρωσε την «πράσινη» ανατροπή ισοφαρίζοντας σε 62-62. Με έξι συνεχόμενες εύστοχες ελεύθερες βολές το Μιλάνο ξέφυγε και πάλι με 70-64, όμως και πάλι ο Παναθηναϊκός βρέθηκε σε απόσταση αναπνοής (70-68). Δύο τρίποντα από τους Νέντοβιτς και Παπαπέτρου έφεραν τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ μπροστά στο σκορ -για πρώτη φορά στο παιχνίδι- με 76-75 στα 1'12'' πριν από το τέλος.

Στα 40'' ο Παπαγιάννης με κάρφωμα έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ με 78-77, ενώ 13'' πριν από το τέλος ο Νέντοβιτς με 1/2 βολές έκανε το σκορ 77-79. Ο Σιλντς αστόχησε για το Μιλάνο και ο Παπαπέτρου που πήρε το ριμπάουντ με 1/2 βολές διαμόρφωσε το τελικό 77-80.

Μπαρτσελόνα: Ανανέωσε μέχρι το 2027 ο Κουμπαρσί
Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)