Μακάμπι-Ερυθρός Αστέρας 84-69: Πήρε το «θρίλερ» στην παράταση (photos)

Η Μακάμπι δεν πλήρωσε τα λάθη που έκανε και τελικά πήρε τη νίκη με 84-69 εντός έδρας κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα

Η Μακάμπι χρειάστηκε την παράταση για να «αρπάξει» την πρώτη νίκη της στη διοργάνωση. Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου, η οποία είδε τον Ότζο να γράφει το 67-67 και να στέλνει το παιχνίδι στο επιπλέον πεντάλεπτο, έκοψε τελικά πρώτη το νήμα του τερματισμού με 84-69, απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα, μετά από επιμέρους σκορ 17-2 στην παράταση.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Σκότι Ουίλμπεκιν με 16 πόντους, ενώ ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έμεινε στους 3 σε 6 λεπτά συμμετοχής. Από τους Σέρβους, που υπέστησαν τη 2η ήττα τους, ξεχώρισε ο Στράτος Περπέρογλου με 18 πόντους.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50